חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ד"ר גלית מטצקי עם טיפים לשמירה על בריאות השיניים והחניכיים

גלית מטצקי, רופאת שיניים בעלת ותק של מעל ל- 20 שנה, מספקת טיפים לשמירת על השיניים והחניכיים.

רגע לפני שמגיעים אל גלית מטצקי: איך לשמור על בריאות השיניים?

לפני שאתם מגיעים לטיפול או בדיקה שגרתית אצל רופא השיניים, ד"ר גלית מטצקי מספקת עבורכם טיפים לשמירה על בריאות השיניים כרופאת שיניים ותיקה עם מעל ל- 20 שנות ניסיון שבמרפאותיה ברמת גן ובחיפה מתבצעים מגוון טיפולי שיניים מורכבים ופרוצדורות כירורגיות, השתלות שיניים ושיקום הפה.

הטיפים וההמלצות של ד"ר גלית מטצקי לגבי שמירה על היגיינת חלל הפה:

 • ביקורת שגרתית: הגיעו אל רופא השיניים שלכם אחת לחצי שנה או שנה, בהתאם לגילכם ומצב השיניים שלכם, אפשרו לרופא לתעד את מצב השיניים והחניכיים שלכם.
  אם הרופא לא גילה אף בעיה הרווחתם מעקב, אם הרופא גילה בעיה כלשהי ניתן יהיה לאתר אותה בשלביה הראשוניים ולמנוע פעולות מורכבות בשלבים מוקדמים.
 • שיננית: בצעו ניקוי שיננית אחת לחצי שנה-שנה, בהתאם לגיל ולמצב שלכם, ניקוי קבוע של שיננית ישמור על בריאות השיניים והחניכיים שלכם לאורך טווח.
 • צחצוח שיניים: מומלץ לצחצח שיניים פעמיים ביום לצורך שמירה על בריאות הפה, יחד עם התדירות חשוב לצחצח בצורה עדינה ולא אגרסיבית, עם מברשת רכה בעלת סיבים מעוגלים ולצחצח בטכניקה מומלצת ע"י רופאי השיניים, את מברשת השיניים יש להחליף אחת למספר חודשים.
 • חוט דנטלי: שימוש על בסיס יומי בחוט דנטלי יאפשר לכם לנקות את המרווחים בין השיניים והחניכיים, מברשות שיניים רבות מתקשות להגיע אל אזורים אליהם מצליח להגיע החוט הדנטלי והוא יאפשר לכם להסיר את הפלאק ושאריות המזון.
 • אל תעשנו: העישון ידוע כהרגל שלילי המשפיע על היבטים בריאותיים רבים בחיינו, העישון מעלה את הסיכון למחלות חניכיים, סרטן בחלל הפה והגברת הכתמים על השיניים.
 • תזונה: מומלץ לצרוך מוצרים שכללים פירות וירקות, דגנים מלאים ומוצרי חלב כדי לקבל את הויטמינים והמינרליים החינוכיים לגופכם ולבריאות השיניים והחניכיים שלכם.
  ככל שתפחיתו מזון ושתייה עם עודף סוכר, כך תוכלו להפחית את פירוק הסוכר ולהאט או למנוע את הרס האימייל של השיניים.
 • מים: שתיית מים אינה רק בריאה אלא מסייעת בשמירה על רמה גבוהה של רוק בפה שמסייע להגנה טובה בפני עששת.

איך לשמור על בריאות החניכיים? הטיפים של ד"ר גלית מטצקי!

היגיינת שיניים ושמירה על שיניים בריאות הן חשובות במיוחד, אך חשוב לזכור שהחניכיים חשובות לא פחות והם מתפקדות ככלי האחיזה של השיניים שלנו בעצם הלסת ותפקידם לשמור על השיניים שלנו.
שמירה על שיניים בריאות תתרום באופן ישיר לבריאות החניכיים, אך אם לא שמרתם על בריאות חלל הפה בצורה טובה מספקת, במקרה של חבלה או במצבים גנטיים ותורשתיים שונים, עליכם לשמור ולעקוב גם אחר בריאות החניכיים.

דוקטור גלית מטצקי מציינת כי פעולת אבחון מאפשרת לבדוק האם קיימת בעיה בחניכיים. במידה ואתם מרגישים כאבים, רגישות לחום וקור, דימום בזמן צחצוח או בזמן האכילה או תחושת נפיחות בחניכיים, ייתכן ומדובר על דלקת בחניכיים ועליכם לפנות לאבחון רפואי.
השלב הבא לאחר האבחון הוא טיפול בדלקת חניכיים, הטיפול יכלול לרוב סילוק אבנית, הפנייה לשיננית, טיפול תרופתי והמלצות להמשך.

מרפאות שיניים ד"ר מטצקי – 1-700-505-303

error: תוכן זה מוגן !!
דילוג לתוכן